Vlastnosti novej verzie Bontia Studio

 Stiahnuť ZADARMO Bontia Studio ›

Bontia Studio pracuje s týmito formátmi

JPG, GIF, TIFF, PNG, PNG s alfa kanálem

Studio pracuje s fotografiami vo formátoch JPG, GIF, TIFF, PNG, PNG s alfa kanálom.

sRGB nebo CMYK

Studio pracuje s fotografiami vo farebnom priestore sRGB a CMYK. Údaje o farebnom priestore vašich obrázkov nájdete v Exif dátach pripojených v JPG.

OpenType, TrueType, PostScript

Bontia Studio pracuje so všetkými OpenType, TrueType a PostScript fontami, ktoré sú nainštalované v počítači.
Ako nainštalovať ďalšie fonty.

FOGRA 39 L

Proces tlače je kompatibilný s normou FOGRA 39L. Po nainštalovaní simulačného ICC profilu môžete na monitore vidieť, ako budú fotografie v knihe farebné.

Bontia Studio poskytuje úplnú voľnosť
pri vytváraní vlastnej knihy alebo fotoknihy

Sady šablón pre urýchlenie tvorby stránok

Pripravili sme pre vás šablóny stránok v moderných dizajnoch. Môžete si ich ľubovoľne upraviť. Šablóny vám pomôžu jednoducho a rýchlo pripraviť obsah knihy od obálky až po poslednú stranu.

Editácia pripravených šablón

Všetky objekty v pripravených šablónach je možné voľne upravovať, môžete zmeniť veľkosť obrázkov alebo textov, môžete ich presunúť, otočiť alebo zmazať. Do stránok je možné pridávať ľubovoľný počet obrázkov, textových rámčekov, ilustračných obrázkov alebo geometrických tvarov.

Mnohojazyčné texty

Keď si nainštalujete správne fonty a jazykové prostredie vo Windows, môžete vysádzať knihy aj v nasledujúcich jazykoch: anglický, arabský, bulharský, čínsky, český, dánsky, estónsky, fínsky, francúzsky, hebrejský, holandský, chorvátsky, taliansky, japonský, katalánsky, kórejský, litovský, lotyšský, maďarský, nemecký, nórsky, poľský, portugalský, rumunský, ruský, grécky, slovenský, slovinský, španielsky, švédsky, turecký a ukajinský.

Bohatá práca s textami

Kompletné formátovanie písma umožňuje zmenu veľkosti, zmenu farby písma alebo pozadia, zmenu štýlu (kurzíva, tučné ai.), riadkovanie, zarovnanie, sadzbu do stĺpcov a ďalšie.

Funkcia spÄť do histórie

Pri vytváraní knihy môžete akýkoľvek krok vrátiť späť. Môžete sa vrátiť až na úplný začiatok vašich úprav.

Automatická kontrola kvality vkladaných fotografií

Studio kontroluje, či je rozlíšenie obrázkov dostatočné pre kvalitné vytlačenie. Dvojstupňová kontrola vás upozorní, že obrázok by mohol byť vytlačený v zníženej kvalite.

Automatická kontrola dĺžky textov

Studio kontroluje, či je text vložený do textového rámu vidieť na stránke celý. Keď sa celý nezobrazí, Studio vás upozorní, že by bolo vhodné text skrátiť alebo zväčšiť textový rám.

Automatická kontrola presahov

Umiestnenie obrázkov do knihy má svoje pravidlá. Jedným z nich je správne umiestnenie obrázku k okraju stránky. Pravidlá si nemusíte pamätať, Studio za vás postráži, aby boli obrázky umiestnené s nepatrným presahom, ktorý zabezpečí vytlačenie fotografie bez nepríjemných bielych okrajov. 

jednoduché zarovnávanie objektov (snapping)

Pri posúvaní objektov na stránkach sa objekty automaticky zarovnávajú podľa ostatných objektov na stránke. Pri každom posune sa zobrazujú dynamické vodítka. Stlačte klávesu Shift a môžete umiestniť objekt na ľubovoľnú pozíciu bez varovania. Dynamické vodítka ďalej uľahčujú natáčanie o najčastejšie používané uhly.

Zachovanie kvality obrázkov

Všetky obrázky, ktoré umiestňujete do stránok, budú do tlače odoslané presne tak, ako boli pripravené. Pri spracovaní knihy ani pri odosielaní dát do tlače nedochádza k žiadnym farebným úpravám ani kompresným. Tým je zabezpečená dokonalá reprodukcia vašich obrázkov.

Správa obrázkov v Studiu

Studio automaticky vytvára kópie všetkých obrázkov použitých v knihe, čo umožňuje predísť problémom so stratenými alebo zmazanými obrázkami. Pre skúsených užívateľov existuje možnosť priameho linkovania obrázkov bez vytvárania kópií.

Pochváľte sa priateľom

Studio vám vygeneruje ukážku knihy, ktorú môžete vystaviť na Facebooku alebo Twittery.

Systémové požiadavky

Windows® XP SP 3 (32bit)
Windows Vista® SP 1 (32 alebo 64bit)
Windows® 7 Home Premium, Professional alebo Ultimate (32 alebo 64bit)

Studio vyžaduje počítač s operačným systémom Windows s nainštalovaným softvérom Microsoft .NET Framework 4.0. Bontia Studio poskytuje natívnu podporu 64-bitových systémov.

Doporučený hardware

  • Monitor s rozlíšením 1280 x 1024 bodov, 32 bitov.
  • Pamäť RAM 1 GB a viac.
  • Diskový priestor aspoň 90 MB na inštaláciu vrátane dizajnov a šablón. Pokiaľ bude treba doinštalovať .NET Framework 4.0 x86, budete podľa konfigurácie vášho počítača potrebovať až 850 MB (.NET 4.0 x64 až 2 GB).
  • Diskový priestor aspoň 100 MB na uloženie vytvorených kníh.

Doporučené internetové pripojenie

  • 1 Mbit/125 kbitov a rýchlejšie.

 

Stiahnuť ZADARMO Bontia Studio ›